Dzień Dziecka w Apilandii 2024

Za nami niezapomniane chwile dla najmłodszych! Po raz czwarty odbył się Dzień Dziecka!

4 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć maluchy z różnych szkół, które przybyły do nas, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka w Apilandii! Pomimo deszczowej aury, udało nam się stworzyć atmosferę pełną radości, uśmiechów i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za udział w tym wspaniałym wydarzeniu. 

 

Podczas wydarzenia każdy z uczestników mógł zwiedzić podziemia Apilandii i bliżej poznać fascynujący świat pszczół oraz pszczelarstwa. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak wygląda życie w ulu, jakie są role poszczególnych pszczół oraz jak powstaje miód. Nasze interaktywne ekspozycje wzbudziły ogromne zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

Nie obyło się bez degustacji różnych rodzajów miodu na naszym Kole Miodowym. Dzieci miały okazję spróbować miodów o różnych smakach i aromatach, dowiadując się przy tym, jakie kwiaty wpływają na ich wyjątkowy smak. To była prawdziwa uczta dla podniebienia!

 

Jednym z najważniejszych punktów programu były warsztaty kreatywne. Pod czujnym okiem naszych instruktorów, dzieci mogły własnoręcznie stworzyć świeczki z węzy pszczelej oraz posadzić roślinki miododajne, które później zabrały do domu jako pamiątkę. Zajęcia te nie tylko dostarczyły mnóstwo zabawy, ale także pozwoliły dzieciom na rozwijanie zdolności manualnych i pogłębianie wiedzy o roślinach przyjaznych pszczołom.

 

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy do Apilandii przez cały rok!